Workshoplar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Workshoplar Hakkında Bilmeniz Gerekenler
 • Alınan biletlerin iptali veya ders değişikliği yapılamamaktadır. Etkinliğin telafisi söz konusu değildir. Biletler herhangi bir sebeple açığa alınamamaktadır.
  Bilet sahibi yerine farklı bir misafir katılım sağlayacaksa etkinlikten 24 saat öncesine kadar Chef Akademi'ye bilgi verilmelidir.

  Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 48. maddesi uyarınca, "mesafeli sözleşmelerde kapsam dışı sözleşmeler, tüketici ile satıcı ve sağlayıcının hak ve yükümlülükleri, cayma hakkı, bilgilendirme yükümlülüğü, teslimat ile diğer uygulama usul ve esasları yönetmelikle belirlenmektedir". Bu maddeye istinaden, 27.11.2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin "cayma hakkının istisnaları" başlıklı 15 inci maddesinin g bendi; Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz: g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler." hükmünü taşımaktadır.

  Bu kapsamda, kural olarak, tüm bilet satışları kesin olup, Chef Akademi tarafından etkinliğin iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmemekte, değiştirilmemekte ve ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Katılımcılar istasyonlarda tek kişi olarak çalışır.
 • Workshoplarda hazırladığınız yemekleri dilerseniz kendi saklama kaplarınızı getirerek yanınızda götürebilirsiniz.
 • Chef Akademi dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın, tüm bilgilerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Workshoplara 18 yaş ve üzeri katılımcılar katılabilir.