Eğitmenler

Eğitmen kadromuz yurtiçi ve yurtdışındaki önemli aşçılık okullarında eğitim almış, alanında önde gelen otel ve restaurant mutfaklarında görev almış, eğitim alanında kariyerlerine devam eden profesyonel şeflerden oluşmaktadır.

ALİ AÇIKGÜL
Kurucu Chef
Malatyada doğdu. Çocukluğu ve öğrenim hayatı İstanbul da geçti. Meslek hayatına 1986 yılında Etiler Şamdan Restaurant'ta çırak olarak başladı. Mutfağa olan ilgisi sürekli kendini geliştirmeye zorladı. İlerleyen zamanlarda İstanbul da isim yapmış birçok restaurant'ta değerli chefler ile çalışma fırsatı buldu.

Profesyonel mutfak hayatına 1993 yılında İstanbul Şans Restaurant'ta başladı. Bu yıllar meslek hayatının şekillendiği dönemlerdi. Restaurant mutfağında çalışmanın en büyük avantajı olan dünya mutfaklarının bir çok örneğini görme şansına sahip oldu. Şans Restaurant'ta Sous Chef lik derecesine yükseldi.

1995 Çeşme Şans Restaurant'ta Executive Chef olarak meslek hayatına devam etti. Ardından merkezi Milano'da olan ve dünya çapında 40 şubesi bulunan İstanbul Bice Restaurant'ta chef yardımcılığı görevini üstlendi. Sonrasında Executive Chef olarak çalıştı.

2007 Ocak ayıda Executive Chef olarak başladığı Divan Hotel Ankara da 2010 nisan ayından 15 Mayıs 2013 yılına kadar Divan oteller Ankara Cluster Executive Chef olarak çalıştı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Mutfak Sanatları Bölümü de öğretim görevlisi olarak görev yapmakta olup aynı zamanda Chef Akademide de ders vermesinin yanı sıra bir çok dergi'nin gurme köşesi yazarı, Slow Food, Chaîne des Rôtisseurs üyesi'dir.
ALİ AÇIKGÜL
BAHAR AÇIKGÜL
BAHAR AÇIKGÜL
Kurucu Müdür
27.03.1980 yılında doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde okudu. Çalışma hayatına çok erken yaşlarda başladı. Birçok sektörde çalıştı. 2000 yılında turizm sektöründe çalışırken değerli eşi Ali Açıkgül ile yolları kesişti. 2008 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde aldığı oyunculuk eğitimi ile Ankara MSM'nin ilk mezunlarından olma şansını yakaladı. Böylelikle çocukluk hayalini kısmen de olsa gerçekleştirmiş oldu. Eşinin hayali olan mutfak okulu kurma fikri onu çok heyecanlandırdı ve kendi hayallerini bir kenara bırakıp onunkileri gerçekleştirme isteğinin önüne geçemedi.

Ankara'da bir ilk olan Chef Akademi'yi eşi ile kurduktan sonra bu sektöre adım atacak olan birçok aşçı & pastacı adayının hayallerini gerçekleştirecek bir eğitim imkanı sunmak onu çok mutlu etti. Kendisi de bu süre zarfında resmî olarak aşçılık eğitimini tamamlayarak ustalık ve usta öğreticilik belgelerini aldı.

2014-2015 yıllarında TRT de Eline Sağlık isimli sabah kuşağı programı ile mutfakta şef olarak görev yaptı. Hem Chef Akademi'de sürekli gelişerek giden eğitimleri organize etmek hem de programda mesleğini gerçekleştirmek onun için yoğun ama bir kadar da keyifli bir dönemdi. Şimdilerde yurtdışında da meslek hayatına kendisini geliştirerek devam ediyor...
ALPER DÖNMEZER
Eğitmen
1984 Ankara doğumlu olan Alper DÖNMEZER, lisans eğitimini 2009 yılında Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümlerinde tamamladı, bu alanda özel sektörde bir süre çalışmasının ardından mutfakta kendisini daha iyi ifade ettiğini ve mutlu olduğunu fark etmesi ile kariyerine eğitimli chef olarak devam etmek istedi. Hayatının dönüm noktalarından biri olan Chef Akademi ile tanışmasının ardından profesyonel aşçılık programını tamamladı. Eğitimine devam ettiği süre zarfında Su'dem ve Tavukçu Lokantalarında çalıştı. Mövenpick Hotel'de stajını tamamladı.

Eğitiminin bitmesi ile Türk Mutfağı üzerine hizmet vermekte olan Macaristanın Miskolc şehrinde bulunan Sever Török Etterem'de çalıştı. Ülkemize dönmesi ile sokak lezzetleri konseptli Mama Gusto'da Sous Chef pozisyonunda, Bodrum ve İstanbul Nobu Restourantlarda Chef de Partie pozisyonunda çalışmasının ardından Montenegro Nikki Beach Hotel'de kariyerine devam etti. 2022 yılında Chef Akademi bünyesinde tam zamanlı eğitmen olarak çalışmaktadır.

 
ALPER DÖNMEZER
ÇAĞDAŞ YILDIRIM
ÇAĞDAŞ YILDIRIM
Eğitmen
Ankara'da 1987 yılında doğdu. Lisans eğitimini Gazi Osman Paşa Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik olarak tamamladı. Turizm sektöründe Ön Büro Müdürü olarak çalıştı. 2016 yılında Chef Akademi Profesyonel Aşçılık programınına katılarak mezun oldu.

Staj programını Mezzaluna'da tamamladı ve mesleğine orada iki yıl boyunca devam etti. James Cook Pub'da menü tasarlama ve cost hesabı için görev yaptı. 2019 yılında 1 Arada Locanda'nın açılış mutfağında sous chef olarak görev aldı

2022 yılında Dubai'ye giderek ZouZou Restoran'da çalıştı. 2023 yılında Chef Akademi bünyesinde tam zamanlı eğitmen olarak çalışmaya başlamıştır.
ECEM ŞENCAN
Eğitmen
1989 yılında Ankara'da doğdum. İlköğretim ve liseyi TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra, 2010 yılında Gazi Üniversitesi İİBF Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldum

Çocukluk hayalim olan aşçılıkla ailemin bir girişimi sayesinde tanıştım. Kariyerime eğitimli bir chef olarak devam etmeye karar verdim ve 2012 yılında Chef Akademi'de Profesyonel Aşçılık Eğitimi’ni tamamladım. İkinci üniversitem olan Anadolu Üniversitesi Aşçılık bölümünden 2018 yılında mezun oldum. 'Yönetim ve Organizasyon' dalında yüksek lisansıma devam etmekteyim.

Yaklaşık 2 yıl kadar çeşitli mutfaklarda çalıştıktan sonra, okuluma geri döndüm. Fonksiyonel beslenmeyle ilgili markalara danışmanlık vermekteyim. Şu anda da görevime Çayyolu Chef Akademi’nin okul müdürü ve eğitmeni olarak devam etmekteyim.
ECEM ŞENCAN
ESMA ASLAN
ESMA ASLAN
Eğitmen
1991 yılında Ankara da doğdum. Ufuk Üniversitesi Radyoloji bölümünden mezun oldum. Sektörde bir süre çalıştıktan sonra mutlu olmadığımı fark ettim ve hayalim olan pastacılığa yöneldim.

Bu süreçte Chef Akademi ile tanıştım ve pastacılık eğitimi aldım. Eğitimi tamamladıktan sonra sektörde beş yıl farklı mutfaklarda çalıştım.

Şu anda ise kariyerime Chef Akademi'de eğitmen olarak devam etmekteyim.
HAZAR ALICI
Eğitmen
1987 Ankara doğumluyum, öğrencilik hayatım da bu şehirde geçti. Lisans eğitimimi 2008 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladım. 2008 - 2014 yılları arasında finans, teknoloji gibi sektörlerde çeşitli pozisyonlarda beyaz yakalı olarak çalıştım.

Hayallerimin mutfaktan geçtiğini fark ettikten sonra Chef Akademi Profesyonel Aşçılık Programını tamamladım. JW Marriott Ankara'da stajımı bitirdikten sonra aynı otelin farklı mutfaklarında 1,5 yıl kadar görev aldım. Eğitimim ve çalıştığım süreler boyunca aynı zamanda aile işletmemiz olan restoranların mutfaklarında da bulundum.

2016 yılında konuk eğitmen olarak katkı verdiğim Chef Akademi bünyesinde 2017 yılı başı itibariyle tam zamanlı eğitmen olarak çalışmaktayım.
HAZAR ALICI
TUĞÇE ALUÇ
TUĞÇE ALUÇ
Eğitmen
1997 Aydın doğumluyum. Ankara Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam ettiğim sırada çocukluğumdan beri kurduğum mutfakta çalışma hayalimi gerçekleştirmek için Chef Akademi'de Profesyonel Aşçılık eğitimimi tamamladım. Çeşitli açılış mutfaklarında ve JW Marriott Hotel Ankara'da çalıştım. Chef Akademi'de asistan eğitmen şef olarak başladığım kariyerime eğitmen şef olarak devam etmekteyim.